ما به سمتی پیش خواهیم رفت که یک دستیار معاملاتی بسیار پیشرفته، باهوش و سریع برای ساخت پول ایجاد کنیم.

داستان امید

بعد از چند سال تحقیق، مطالعه، ترید و کسب تجربه در بازارهای بین المللی، وارد بازار بورس تهران شدیم و به عنوان تریدر و تحلیلگر مشغول به فعالیت شدیم.

با توجه به دانش فنی آکادمیک در مباحث کنترل و مدلسازی، کار با داده های حجیم (Big Data)، مباحث آماری و شبیه سازی فرآیندها سعی کردیم مدل هایی برای پیش بینی و تشخیص حرکات سهام در بازار طراحی کنیم.

اواسط سال ۹۲ یک اسکنر بسیار قوی داشتیم که می توانستیم بازار را از منظرهای مختلف بررسی، بک تست و بهینه سازی کنیم.

تمرکز روی زیرساخت ها و تست و اجرای هزاران استراتژی معاملاتی تا اواسط سال ۹۴ ادامه یافت. استراتژی های معاملاتی برای بازار های مختلف صعودی، نزولی و خنثی و برای سهام مختلف نوشته شدند.

در این حین مشتریان شرکت به مرور زیاد شدند و اولین مشکل برای ما ایجاد شد!

در حقیقت ما نمی توانستیم سیگنال های ربات اسکنر را برای مشتریان مان خرید کنیم زیرا حجم سفارشات زیاد بود و تاثیر در بازار باعث میشد سهام صف خرید شوند و یا فرصت خرید در قیمت مناسب به ما ندهند. همچنین در هنگام فروش نیز با مشکلات زیادی مواجه می شدیم.

امید به عنوان اولین شرکت الگوریتمی با همکاری شرکت سوشیانت (یک شرکت آی تی OMS فعال در بازار سرمایه است که با معماری پیشرفته و با استفاده از تکنولوژی های جدید، زیرساختی بسیار چابک برای ارسال سفارشات دارد) در اواخر سال ۹۴ موفق به راه اندازی معاملات الگوریتمی و خودکار (Automatic Trading) شد. این الگوریتم ها کمک کرد که بتوانیم اجرای معاملات را با حجم بسیار بالاتر و البته با کارایی بسیار بهتر اجرا کنیم.

در اوایل سال ۹۵ برآن شدیم که زیرساخت بازار را بهبود دهیم. با تحقیقاتی که صورت گرفت متوجه شدیم در تمام بازارهای مالی دنیا رکنی به نام بازارگردان (Market Maker) وظیفه ایجاد نقدشوندگی و منصفانه کردن بازار را بر عهده دارد.

در ابتدا با بازارگردانی اوراق بدهی و صندوق های ETF این امر مهم شروع شد. اوراق شهرداری مشهد، اوراق اسنادخزانه اسلامی، و صندوق ETF‌ آساس بخشی از پروژه هایی است که در این راستا انجام شد.

در نیمه سال ۹۵ بازارگردانی الگوریتمی روی سهام بازار سرمایه را شروع کردیم و در این راستا شرکت هایی همچون تولید خودرو سایپا، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه گذاری میراث فرهنگی، هلدینگ توکافولاد، کارگزاری بانک رفاه و ... بخشی از مشتریانی هستند که افتخار همکاری با آن ها را در این زمینه داشته ایم.

در نیمه دوم سال ۹۵ اقدام به چاپ کتاب تکنولوژی معاملات الگوریتمی به قلم امید موسوی (مدیرعامل) کردیم که در کمتر از یکسال این کتاب به چاپ دوم رسید.

امید به سمتی پیش می رود که یک دستیار معاملاتی بسیار پیشرفته، باهوش و سریع برای ساخت پول ایجاد کند!

تیم چابک ما

تیم ما همواره سعی داشته در راستای توسعه ابزارهای نوین معاملاتی و تسهیل هر چه بیشتر معاملات در بازار بورس تهران گام بردارد.

سید امید موسوی

بنیانگذار و مدیرعامل

علی غلامرضایی

هم بنیانگذار و عضو هیئت مدیره

تمایل دارید راهکار الگوریتمی مناسب با هدف شما را پیشنهاد دهیم؟